Warning: Undefined array key "data" in /home/platne/serwer144203/public_html/natureline_new/wp-content/plugins/przelewy24/includes/rest_api/class-p24-rest-common.php on line 51

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /home/platne/serwer144203/public_html/natureline_new/wp-content/plugins/przelewy24/includes/rest_api/class-p24-rest-common.php on line 51
Nawilżanie skóry przy pomocy naturalnych kosmetyków | nLine Cosmetics

Nawilżanie skóry – naturalne kosmetyki w codziennej pielęgnacji

Przyjmuje się, że w ciągu doby nasz organizm traci ponad 2 l wody, z czego 1,5 l wydalamy z moczem, 400 ml przez płuca, a przez skórę odparowuje aż 300-400 ml. Czy wiesz, że nasza skóra magazynuje aż 20% wody z całego organizmu? Zapasy te wymagają regularnego uzupełniania w drodze nawilżania i nawadniania. Sprawdź, jakie znaczenie ma odpowiednie nawilżenie skóry i jaką rolę w pielęgnacji nawilżającej mogą odegrać naturalne kosmetyki.

O roli wody w organizmie – dlaczego odpowiednie nawilżenie skóry jest tak istotne?

Woda odgrywa niezwykle doniosłą rolę w utrzymaniu homeostazy w organizmie. Wpływa korzystnie na funkcjonowanie mózgu, układu pokarmowego i nerek. Tworzy płaszcz hydrolipidowy, odpowiada za zachowanie spoistości naskórka, odżywia komórki i uczestniczy w procesach regeneracyjnych. Jest zaangażowana w produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość skóry.

Nawilżanie jest kolejnym – po oczyszczaniu i złuszczaniu – elementem triady pielęgnacyjnej, który gwarantuje skórze naturalny blask! Odpowiedni stopień nawilżenia spowalnia procesy starzenia, zapobiega wiotczeniu i powstawaniu zmarszczek, a także zapewnia skórze piękny wygląd. Niedostateczne nawodnienie prowadzi zaś do przesuszenia, utraty naturalnej sprężystości oraz większej podatności skóry na uszkodzenia.

Zdrowa dieta – Twój sprzymierzeniec w nawilżeniu skóry

Myli się ten, kto w nawilżaniu bagatelizuje kwestię odżywiania. Warto wiedzieć, że zdrowa dieta dostarcza organizmowi mnóstwo dobroczynnych składników, które odpowiadają za nawilżanie „od wewnątrz”.

Skoncentruj się na nawadnianiu organizmu i uczyń picie wody nawykiem!

Z uwagi na fakt, że organizm człowieka w 70% składa się z wody, należy mu ją regularnie dostarczać. Przyjmuje się, że optymalna ilość płynów wypijanych w ciągu powinna wynosić 1,5-2 l. Warto jednak pamiętać, że to wartość szacunkowa, która jest uzależniona od wielu indywidualnych czynników. Wiek, płeć, masa ciała, prowadzony tryb życia, aktywność fizyczna czy warunki termiczne – to tylko niektóre aspekty, które determinują zapotrzebowanie na wodę. Dietetycy sugerują, by ilość spożywanych płynów uzależniać przede wszystkim od wagi. Zakłada się, że dorośli powinni wypijać w ciągu dnia 30-35 ml wody na 1 kg masy ciała. Osoby uprawiające sport bądź zmagające się z nadmierną potliwością powinny tę ilość zwiększyć. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj i tempo spożywanych płynów. Optymalny poziom nawodnienia osiąga się, wypijając regularnie niewielkie ilości płynów. Najlepsze efekty przynosi zaś spożywanie wody źródlanej lub mineralnej.

Pamiętaj o zbilansowanym odżywianiu!

Dążąc do zapewnienia skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia, w planowaniu jadłospisu trzeba uwzględnić produkty zawierające w swym składzie witaminy A, E oraz witaminy z grupy B, które wspomagają produkcję kolagenu. Warto sięgnąć również po warzywa i owoce, które są źródłem cennych substancji odżywczych. Osiągnięciu optymalnego poziomu nawilżenia sprzyjają również produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega, które pozwalają związać i zatrzymać wodę w komórkach skóry.

Miej pod ochroną suchą skórę!

Pielęgnacja nawilżająca powinna być priorytetem zwłaszcza w przypadku skóry suchej, która cechuje się skłonnością do podrażnień czy zaczerwienienia. Nadmierna ucieczka wody z komórek sprawia, że skóra traci swą sprężystość i ma większą skłonność do złuszczania. Towarzyszy temu zwykle uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Należy pamiętać, że sucha skóra nie jest tym samym, co odwodniona! Podczas gdy suchość wynika z zaburzeń w płaszczu hydrolipidowym i jest zwykle problemem przewlekłym, odwodnienie to stan przejściowy. W obu przypadkach odpowiednie nawilżenie pozwala zminimalizować dokuczliwe dolegliwości.

Poznaj przyczyny suchej skóry

Przyczyny suchości skóry mogą być rozmaite. Prócz czynników klimatycznych (wahania temperatury, ekspozycja na wiatr i promieniowanie UV), istotną rolę odgrywają indywidualne predyspozycje np. wiek, choroby autoimmunologiczne i ogólnoustrojowe, podatność na stres, błędy pielęgnacyjne oraz prowadzenie nieodpowiedniej diety. Więcej na temat suchej skóry oraz jej przyczyn możesz przeczytać w artykule: Skóra sucha – czym jest i jak ją pielęgnować?

Czy trzeba nawilżać skórę tłustą? – tak, to konieczne!

Podczas gdy nawilżanie skóry suchej uważa się za standard, pielęgnacja cery tłustej bywa spychana na margines. To błędne mniemanie, albowiem natłuszczenie skóry nie jest równoznaczne z jej odpowiednim nawilżeniem.
W przypadku skóry tłustej deficyt wody manifestuje się wzmożoną produkcją sebum oraz efektem „świecenia”. Względnie często cera staje się wtedy podatna na nasilenie problemów trądzikowych. Pielęgnacja nawilżająca wpływa na normalizację produkcji łoju, minimalizując problemy skórne. Ważne jednak, by posiadacze cery tłustej w codziennej pielęgnacji sięgali po kosmetyki mające lekką konsystencję.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy!

Nawilżanie powinno być stałym elementem podczas pielęgnacji twarzy. W odróżnieniu od innych partii ciała niemal codziennie jest ona narażona na działanie czynników, które powodują jej przesuszanie. Systematyczne nawilżanie twarzy sprawia, że skóra zachowuje swój zdrowy blask i koloryt, a także staje się bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV czy zmiany temperatury.

Jak nawilżyć skórę twarzy przy pomocy naturalnych kosmetyków?

Większość specjalistów w przywracaniu odpowiedniego nawilżenia rekomenduje stosowanie różnorodnych kosmetyków drogeryjnych, takich jak: krem nawilżający czy domowa maseczka. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki dostępne na rynku są odpowiednie dla każdego rodzaju cery. Wiele z nich zawiera bowiem składniki, które mogą być niekorzystne dla skóry wrażliwej, powodować uczulenia lub nasilać problemy skórne np. atopowe zapalenie skóry.
W codziennej pielęgnacji warto więc sięgać po naturalne kosmetyki, które składają się wyłącznie z komponentów naturalnych, takich jak: oleje i ekstrakty roślinne oraz substancje mineralne. Zapewniają one delikatną pielęgnację skóry, nie niszcząc przy tym bariery hydrolipidowej. Pozwalają na głębokie odżywienie i regenerację naskórka.

Sprawdź nawilżającą moc olejów roślinnych na własnej skórze!

Szczególnie pomocne w nawilżaniu skóry są oleje roślinne. Dzięki składnikom hydrofobowym oraz ich okluzyjnym właściwościom tworzą na powierzchni skóry naturalny film, zapobiegając nadmiernej ucieczce wody z naskórka. Stają się pewnego rodzaju opatrunkiem, który łagodzi podrażnienia skóry.

Dobroczynne działanie przypisuje się zwłaszcza olejowi ze słodkich migdałów. Prócz właściwości silnie nawilżających, wykazuje on działanie o charakterze odżywczym, uelastyczniającym i wygładzającym. Zmiękcza naskórek i pobudza włókna kolagenowe do wzrostu. Wzmacnia barierę hydrolipidową i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Słynie także ze zdolności do łagodzenia podrażnień. Warto wiedzieć, że olej ze słodkich migdałów jest bezwonny, ale doskonale utrwala substancje zapachowe i bywa ich nośnikiem. Właśnie dlatego stał się on bazą 100% naturalnych olejków do ciała marki nLine. Mające go w swoim składzie Olejek do ciała Ylang-ylang z cytryną i rozmarynem oraz Olejek do ciała z pomarańczą i bergamotką to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy w nawilżaniu skóry chcą czerpać ze skarbca natury!

Nawilżanie skóry – podsumowanie

Nawilżanie to nieodzowny etap pielęgnacji skóry, który intensyfikuje procesy regeneracyjne i jest elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej. Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia w komórkach skóry zapewnia jej elastyczność i wiotkość, pozwalając zachować zdrowy wygląd oraz naturalny blask. Dbałość o nawilżenie utrzymuje skórę w dobrej kondycji i sprawia, że może ona z powodzeniem spełniać swe funkcje ochronne i estetyczne. Pomóc mogą w tym naturalne kosmetyki, a zwłaszcza oleje roślinne. Skuteczność i bezpieczny skład – to tylko niektóre zalety, które powinny zachęcić do pielęgnowania skóry kosmetykami pochodzącymi z natury.

Twój koszyk