Peeling cukrowy — sprawdź, czy jest dla Ciebie!

Peelingowanie twarzy i ciała jest zabiegiem pielęgnacyjnym o nieocenionym wręcz wpływie na utrzymanie zadowalającej kondycji skóry. Dobre efekty zapewnia zwłaszcza peeling cukrowy, który jest jednym z kosmetyków złuszczających rekomendowanych do samodzielnego użycia w warunkach domowych. Poznaj bliżej peeling cukrowy i sprawdź, jakie korzyści przynosi jego stosowanie. Dowiedz się, czy ten sposób eksfoliacji sprawdzi się w przypadku Twojej cery.

Peeling cukrowy, czyli cukier w roli głównej

Na główny składnik peelingu cukrowego wskazuje już sama nazwa. Rolę substancji ściernej w tym kosmetyku pełnią kryształki cukru. Do wyrobu wykorzystuje się najczęściej cukier biały, brązowy lub trzcinowy. Peeling cukrowy zalicza się do delikatniejszych peelingów mechanicznych, które służą złuszczaniu wierzchniej warstwy skóry.

Poznaj 5 korzyści ze stosowania peelingu cukrowego!

Peeling cukrowy jest jedną z najchętniej stosowanych metod samodzielnego złuszczania zrogowaciałego naskórka w zaciszu własnego domu. Dowiedz się, jak wpływa na kondycję skóry!

Działa oczyszczająco

Jako substancja ścierna cukier jest wysoce skuteczny w oczyszczaniu powierzchni skóry z wszelkich zanieczyszczeń: resztek makijażu, brudu, kurzu, łoju oraz potu. Dokładnie usuwa zrogowaciały naskórek, odblokowuje zatkane pory i zapobiega powstawaniu zaskórników. Pomaga tym samym w usuwaniu toksyn z organizmu.

Nawilża i wygładza

Peeling cukrowy wpływa korzystnie na gospodarkę hydrolipidową skóry. Cukier jest znany powszechnie jako naturalny humektant, który wiąże cząsteczki wody, zapobiega jej nadmiernej ucieczce oraz zapewnia optymalny poziom nawilżenia. Prócz drobinek cukru ten typ peelingu zawiera także substancje aktywne, które działają nawilżająco i uspokajają skórę po zabiegu złuszczania.

Pobudza mikrokrążenie

Mechaniczne złuszczanie polega na wcieraniu kosmetyku w skórę kolistymi ruchami. Taka forma masażu znacznie poprawia kondycję skóry, a także wpływa korzystnie na układ krwionośny i limfatyczny. Delikatny, niedrażniący masaż pobudza mikrokrążenie podskórne, dotlenia wszystkie komórki i wspomaga przepływ chłonki, wpływając tym samym na funkcjonowanie całego organizmu.

Redukuje cellulit i ujędrnia skórę

Regularne peelingowanie z dodatkiem cukru pozwala zminimalizować problem łuszczących się skórek. Występujący w trzcinie cukrowej kwas glikolowy wykazuje właściwości pobudzające skórę do autoregeneracji. Peeling cukrowy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, redukuje cellulit i pomaga osiągnąć efekt gładkiej i jędrnej skóry.

Wspiera wchłanianie substancji aktywnych

Peeling cukrowy nie tylko dokładnie oczyszcza powierzchnię skóry, ale także przygotowuje ją na dalsze kroki pielęgnacyjne. Systematyczne peelingowanie ciała z dodatkiem cukru sprawia, że skóra staje się miękka i zdecydowanie lepiej wchłania substancje odżywcze znajdujące się w kosmetykach, takich jak kremy, balsamy czy maseczki.

Jak stosować peeling cukrowy?

Zaletą peelingu cukrowego jest możliwość stosowania go zarówno na mokro, jak i na sucho. Peelingowanie podczas kąpieli gwarantuje nie tylko doskonałe efekty pielęgnacyjne, ale także stymuluje zmysły i jest atrakcyjną formą relaksu. Dobre rezultaty przynosi również peelingowanie na sucho. Warto jednak wiedzieć, że ten sposób powoduje silniejsze złuszczanie, co w przypadku skóry wrażliwej możne doprowadzić do podrażnień.

Stosowanie peelingu cukrowego krok po kroku

Jak stosować peeling cukrowy, by zapewnić skórze oczekiwane efekty pielęgnacyjne?

  1. Nałóż niewielką ilość peelingu na skórę i rozetrzyj go po całej jej powierzchni.
  2. Masuj delikatnie skórę okrężnymi ruchami kilka minut, rozprowadzając zaaplikowany kosmetyk.
  3. Spłucz peeling wodą i delikatnie osusz skórę.
  4. W zależności od potrzeby możesz uzupełnić pielęgnację np. o olejek do ciała. W asortymencie marki nLine znajdziesz wiele kompozycji, które zapewnią Twojej skórze głębokie odżywienie.

Peeling cukrowy można wykonywać nawet kilka razy w tygodniu. Warto jednak pamiętać, by zachować w tym względzie zdrowy rozsądek. Zbyt częste peelingowanie ciała może zaburzyć naturalny proces odnowy naskórka. Optymalna i rekomendowana liczba zabiegów złuszczających wynosi 1-2 w tygodniu. Należy pamiętać także o przeciwwskazaniach do stosowania peelingu cukrowego, wśród których wymienia się zazwyczaj otwarte rany bądź silne stany zapalne skóry.

Czy peeling cukrowy jest odpowiedni dla każdego typu skóry?

Z uwagi na fakt, że peeling cukrowy bywa uznawany za delikatną metodę usuwania martwych komórek, sprawdzi się doskonale w pielęgnacji wszystkich typów cery. Rekomenduje się go osobom, które z różnych względów nie mogą stosować innych peelingów, takich jak peeling solny. Peelingujące właściwości cukru docenią zwłaszcza posiadacze cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Wcieranie w skórę drobinek cukru zapobiega powstawaniu nieestetycznych zaskórników i oczyszcza z nadmiaru sebum. Z tej metody złuszczania powinny korzystać także osoby poszukujące dobrego kosmetyku do pielęgnacji przesuszonej skóry na łokciach, piętach czy kolanach.

Jaki peeling cukrowy wybrać?

W ostatnich latach można zaobserwować trend do samodzielnego przygotowywania kosmetyków peelingujących w domu. To ciekawa alternatywa, niemniej warto postawić na sprawdzone receptury, które zapewniają skuteczną i bezpieczną pielęgnację, a także odpowiednio odżywiają skórę. W kosmetykach marki nLine złuszczające właściwości drobnoziarnistego cukru zostały wzmocnione ściernym działaniem pestek moreli (Peeling cukrowy Amaretto) lub truskawek (Peeling cukrowy Rozmaryn i pomarańcza). Funkcję nawilżającą w tych produktach pełni masło shea oraz olejek ze słodkich migdałów. Obecność tych naturalnych nawilżaczy nie tylko zapewnia poślizg podczas wcierania peelingu w ciało, ale także głęboko odżywia skórę, pozostawiając ją elastyczną i miękką w dotyku.

Podsumowanie

Peeling cukrowy to jedna z najdelikatniejszych mechanicznych metod złuszczania zrogowaciałego naskórka, idealna do stosowania w warunkach domowych. Zapewnia głębokie oczyszczenie, działa nawilżająco i ujędrniająco, pobudza mikrokrążenie podskórne oraz wspomaga wchłanianie substancji aktywnych. Szereg tych korzyści czyni peeling cukrowy kosmetykiem rekomendowanym dla każdego typu skóry, również wrażliwej i skłonnej do podrażnień. W przypadku tej ostatniej warto wziąć jednak pod lupę bezpieczeństwo składu kosmetyków. Najlepszym wyborem będą naturalne peelingi cukrowe, które dzięki zawartości naturalnych olejów otoczą skórę należytą troską już w trakcie eksfoliacji, a także zapewnią jej optymalny poziom nawilżenia i natłuszczenia tuż po zabiegu.

Twój koszyk